تاريخ: 1401/7/12
ساعت:
جستجو:

در اسلام تماشاچی نداریم، همه مسلمانان باید به هر نحوی در صحنه نبرد بین حق و باطل شرکت کنند وگرنه خود نیز باطلند/ای امام ، با دادن چند قطره خون بی ارزشم درس تو را خوب آموخته باشم

شنبه ها با شهدای مهندس/مهندس شهید احسان قاسمیه:

در اسلام تماشاچی نداریم، همه مسلمانان باید به هر نحوی در صحنه نبرد بین حق و باطل شرکت کنند وگرنه خود نیز باطلند/ای امام ، با دادن چند قطره خون بی ارزشم درس تو را خوب آموخته باشم

تاريخ: 11/6/1396
کد خبر: 26591
درود به امام عزیزم، ای کاش هزاران جان داشتم و همه اش را نثار روح الهی ات می کردم، تو به ما فلسفه پیروزی در راه حق را آموختی و من امیدوارم با دادن چند قطره خون بی ارزشم درس تو را خوب آموخته باشم. در اسلام تماشاچی نداریم، همه مسلمانان باید به هر نحوی در صحنه نبرد بین حق و باطل شرکت کنند وگرنه خود نیز باطلند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج مهندسین صنعتی،مقام شهادت،جایگاهی نیست که به آسانی نصیب هر کسی شخصی شود، برای کسب این مقام بایستی دل را از هرگونه تقید به دنیا رها کرد.

قطعا همه شهدای والا مقام برای آنکه تذکره شهادت را کسب کنند، همه تعلقات دنیوی خود را رها نموند. شهید احسان قاسمیه یکی از همین شهدای والا مقامی بود که زندگی پر زرق و برق در ایالات متحده را رها نمود در جبهه های حق علیه باطل ، دست به سلاح برد تا از کیان کشور و انقلاب اسلامی دفاع کند.

متن زیر اشاره ای کوتاه به زندگی این شهید والا مقام میکند. شهید احسان قاسمیه به سال 1336 در کاشان متولد شد. احسان پس از پایان تحصیلات متوسطه برای ادامه تحصیل عازم ایلات متحده شد و در دانشگاه کنیگزویل واقع در تگزاس مشغول تحصیل بود.

شهید قاسمیه به گواه مدرک تحصلی و هم درسی هایش از دانشجویان ممتاز این دانشگاه محسوب می شد و به جد و با قوت در رشته مهندسی برق تحصیل می‌کرد. در همین حین زمزمه هایی به گوشش رسید که در ایران جنگ شده و دشمن در حال پیشروی است. اوضاع ابدا در ایران مساعد نبود و خیلی ها هر چه داشتند می فروختند و سعی میکردند به خارج از کشور ببرند اما احسان کاری خلاف روال مردم عادی انجام داد. به کشورش آمد و عازم جنگ شد.

شهید قاسمیه در این جنگ مدتی فرماندهی گردان حضرت امیرالمؤمنین (ع) (گردان نه قدر پادگان ولیعصر «عج» تهران) را بر عهده داشت. با آغاز عملیات بیت المقدس به همراه شهید احمد ملاسلیمانی و شهید اکبر شیرازی عازم جنوب شد و در مرحله سوم عملیات بیت المقدس در تاریخ 20 اردیبهشت 61 در سن 24 سالگی به شهادت رسید. پیکر پاک این سرباز اسلام در شهر کاشان به خاک سپرده شد تا پرچمی باشد برای سربلندی این خطه از خاک کشورمان.

شهید قاسمیه در بخشی از وصیتنامه‌اش می‌نویسد: «درود به امام عزیزم، ای کاش هزاران جان داشتم و همه اش را نثار روح الهی ات می کردم، تو به ما فلسفه پیروزی در راه حق را آموختی و من امیدوارم با دادن چند قطره خون بی ارزشم درس تو را خوب آموخته باشم.
در اسلام تماشاچی نداریم، همه مسلمانان باید به هر نحوی در صحنه نبرد بین حق و باطل شرکت کنند وگرنه خود نیز باطلند.
پیام من به شما این است که زندگی؛ ماندن در چهار دیواری خانه و زندگی کردن برای زنده ماندن و لذت بردن و بی تفاوت بودن نسبت به تضادهای بین حق و باطل نیست
بلکه زندگی و زنده ماندن؛ مرگ در راه خداست

 

فرستنده : بسیج مهندسین صنعتی کرمانشاه

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین