تاريخ: 1401/7/12
ساعت:
جستجو:

یادواره مهندسین شهید

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: زمانی که در جبهه‌های جنوب با دشمن بعث درگیر بودیم، خبر رسید که برادری در یگان‌های آموزشی رزم به یادگیری فنون جنگی مشغول شده است.

در قسمت قبل گزارش ماجرای زندگی شهید مجید شریف واقفی را تا مرداد ماه سال 1354 بیان کردیم. ماجرا به آنجا رسید که خانواده مجید توسط ساواک به تهران فراخوانده شدند و خواهر و برادر وی به خیال اینکه مجید دستگیر شده و قرار است وی را اعدام کنند برای آخرین دیدار با وی به تهران رفتند.

ساعت چهار، بعد از ظهر یک روز گرم تابستان، محله‌ای در شمال تهران حوالی چهارراه اسدی، خانه‌ای در میان کوچه‌ای پر از درخت، کوچه‌ای که مرا به یاد روزهای کودکی می‌اندازد. در که باز می‌شود با جمعی از اعضای بسیج مهندسین و برخی مسئولان دانشگاه شریف داخل می‌شویم. در واحدی در طبقه دوم ساختمان باز می‌شود و دو بانو و یک خانم جوان با روی گشاده از ما استقبال می‌کنند... پیش رویم خانه‌ای فراخ و بی‌تکلّف می‌یابم که در آن بجای اجناس تجملی دست و پاگیر صمیمیت و مهربانی موج می‌زند. عکس امام خمینی(ره) که بالای آن میان دو نشان لااله الااللهِ پرچم نوشته:«بکوشید تا جامه ذلت نپوشید» بر دیوار سفید اتاق جلب توجه می‌کند. نگاهت را که بچرخانی تصویر دیگری را می‌بینی که در قابی خاتم روی طاقچه خودنمایی می‌کند، تصویر قدیمی یک پسر جوان با کت و کراوات! این تصویرِ یک شهیدِ پیش از پیروزی انقلاب است... آری اینجا خانه شهید سید مجید شریف واقفی است. شهیدی که دانشگاه صنعتی شریف نام خود را از او وام گرفته است.

رئیس بسیج مهندسین صنعتی، در دیدار روز گذشته خود با خانواده شهید شریف واقفی با مقایسه طرز تفکر جوانان تحصیل کرده امروزی با جوانان شهیدی همچون سید مجید شریف واقفی، نقش و عملکرد شهدای پیش از پیروزی انقلاب را در برخی صحنه‌ها محوری‌تر از شهدای پس از انقلاب و جنگ تحمیلی دانست و بر اهمیت فعالیت‌های آنان که موجب تغییر سرنوشت تاریخی کشورشد، تاکید کرد.

طی نظرسنجی بعمل آمده در یادواره شهدای مهندسین صنعتی که 12 آبان در سالن جابربن‌حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد اکثریت شرکت کنندگان برگزاری یادواره را مفید و ضروری دانسته اند.

زیارت مزار شهید مهرداد با حضور اعضای خانواده و پرسنل بسیج مهندسین

مهندس عظیمی، میراث اصلی شهدا ایجاد سازمانی برای بکار گیری مردم و سازماندهی نظامی است که برای حل مشکلات مردم ایجاد شده است.

همه کسانی که در جبهه ها بودند آرزوشان این بود که بتوانیم ایرانی آباد و آزاد داشته یاشیم و در بخش علمی و فنی کشور پیشرفت داشته باشد.

از اهداف اصلی و مهم تشکیل بسیج مهندسین ارتقاء سطح علمی کشور، استفاده از تجربیات دفاع مقدس در فعالیت های صنعتی، فنی و مهندسی و به کاربردن این تجربیات در سازندگی و پیشرفت روزافزون کشور و ... .

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها
پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین