تاريخ: 1398/8/30
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

یادداشت

جلسه هیئت اندیشه ورز و کارگروه صنعت یار استان قزوین برگزر شد، در این طرح تمرکز بسیج مهندسین صنعت بر تسهیل گری، عارضه یابی و ارائه پروژه بهبود صنعت خواهد بود .

روز دوشنبه رهبر معظم انقلاب برای چندمین بار به موضوع سیستمی نبودن فساد در کشور اشاره کردند. نکته ای که ظاهرا در تقابل کامل با نظر کارشناسان اقتصادی و اجتماعی مبنی بر فساد سیستماتیک است. اما با دقت به فحوای کلام ایشان معلوم خواهد شد که بین این دو نظر تقابلی نیست.

اقتصاد ایران شرایط حساسی را پشت سر می‌گذارد، امروز به هر دلیلی اقتصاد کشورمان درگیر مشکلات داخلی و خارجی است، داخلی از این بابت که این اقتصاد نفتی، دولتی و ناکارآمد است؛ اقتصادی مبتنی بر واردات و از جنبه بیرون نیز که تاثیر آن حتی به یک‌سوم تاثیر داخل هم نمی‌رسد با مشکلاتی مانند تحریم و جنگ تمام‌عیار اقتصادی روبرو است.

سناریوی اول ایجاد نقش پلیس خوب و بد بین خودشان و اروپاییان است به این معنی که ترامپ برجام را نپذیرفته و به کنگره ارجاع می‌دهد و از آن طرف هم اروپا میدان‌دار شده و اعلام طرفداری از برجام و در عین حال سخن از مذاکره در موضوعات دیگر را مطرح می‌کند با این امید که جمهوری اسلامی ایران مقداری کوتاه آمده و در موضوعات دیگر مذاکره کند و به این ترتیب حد وسطی برای ماندن آمریکا در برجام در نظر گرفته شود.

فرشاد مومنی معتقد است بازارگرایی افراطی در اقتصاد ایران و بکارگیری شیوه‌هایی مانند دستکاری قیمت‌ها برای حل و فصل مسائل نادرست است.

یک اقتصاددان می‌گوید که گرچه با آمدن ترامپ ممکن است به صورت کوتاه مدت در اجرایی شدن برجام مشکلاتی ایجاد شود، ولی کلینتون به دلیل نزدیکی‌اش به صهیونیست‌ها در بلند مدت برای ایران خطرناک تر است.

با وجود شرایط دشوار اقتصادی کشور و لزوم توجه ویژه به اقشار آسیب پذیر و محروم، جهت‌گیری سیاستهای ساختاری به نفع ثروتمندان کاملاً مشهود است. یکی از این موارد یارانه‌های ارزی است که به سفرهای تفریحی خارجی اختصاص می‌یابد.

یک دانشجوی دکترای اقتصاد انرژی در مقاله‌ای روند تغییرات بازار جهانی نفت را در طول تاریخ پیدایش طلای سیاه مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

یک تحلیلگر نفتی فرانسه گفت، اگر خشونت ها در استان شرقی عربستان که اکثر شیعیان و همچنان ثروتمندترین میادین نفتی عربستان در آن قرار دارند بالا بگیرد، قیمت نفت افزایش خواهد یافت.

سالیان بسیاری است که درختان بلوط سایه‌گسترند و دامن خود را بر خاک گسترانده‌اند و سایبان رهگذران خسته بوده‌اند اما امروز درختان بلوط زاگرس حال خوشی ندارند و از ناملایمات روزگار در رنج بسیارند.

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها