تاريخ: 1399/7/10
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

انرژی

ابهام در نحوه پرداخت ارزش سوخت صرفه‌جویی شده، ابهام در نوع سوخت نیروگاه‌، پایین بودن شفافیت بازار خرید و فروش برق و لحاظ نشدن قیمت سوخت در تعاملات و محاسبات مالی نیروگاه موجب شده است که در سال‌های اخیر شاهد افزایش بازده نیروگاه‌های کشور نباشیم.

عدم موافقت وزارت نیرو با خرید برق تولیدی از گازهای همراه نفت با قیمتی مناسب منجر به عدم حضور چشمگیر بخش غیردولتی در مزایده شد و امید زیادی به رفع این بن بست بدون دخالت معاون اول رئیس جمهور نیست.

شاید باارزش‌ترین نتیجه گزارش «دستیابی به مزیت‌های چندگانه بهره‌وری انرژی» در این جمله نهفته باشد که با سرمایه‌گذاری اقتصادی بر روی بهره‌وری انرژی این ظرفیت وجود دارد که تا سال 2035 سود حاصل از صرفه‌جویی انرژی به 18 تریلیون دلار برسد که این رقم بسیار بالاتر از اندازه کل اقتصاد ایالات‌متحده است.

در خبرها آمده بود که رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع، از احتمال افزایش قیمت 8 تا 9 درصدی قیمت کولرهای گازی و اسپیلت خبر داده و گفته: تا حدود سه تا چهار سال آینده کولر آبی بازار خود را از دست می‌دهد و کم‌کم کولرهای‌گازی و اسپیلت‌ها به طور کلی جایگزین کولر‌های آبی می‌شوند.

وجود خوراک ارزان در کشورهای همجوار، استانداردهای پایین زیست محیطی در کشورهای همسایه و نقش پوششی پالایشگاه­‌ها در قاچاق سوخت سبب شکل­‌گیری صنعت پالایشگاه کوچک بر پایه فنآوری بسیار ساده، تامین خوراک از خارج کشور و تولید محصولات بی­‌کیفیت شده است.

رشد ۴۰ درصدی مصرف بنزین آزاد در سال گذشته نشان می دهد که قیمت آن در مقایسه با قیمت بنزین سهمیه ای و تورم جامعه در سال‌های اخیر، برای پرمصرف‌ها «بازدارنده» نیست.

بیش از 50 درصد مصرف انرژی در منازل مسکونی مربوط به سرمایش و گرمایش است که با بهبود عایقی در دیوارها، سقف و زمین جریان هوا کند شده و کنترل دمای خانه آسان‌تر می‌شود.

اگرچه بهار فرا رسیده اما این روزها هوا آنقدر گرم شده که آدم یاد تابستان می افتد و اگر روزهای آینده هوا به همین صورت باشد باید تدبیری برای خودروی خود بیندیشید.

کشور ژاپن از پیشگامان مدیریت انـرژی در جهـان بـه شـمار می آید. آمار وضعیت انرژی این کشور گـواه عملکـرد بسـیار خوب مدیریت انـرژی ایـن کشـور بـویژه در بخـش صـنعتی می باشد. از این رو برنامه هـای مـدیریت انـرژی ایـن کشـور می تواند الگوی مناسبی برای کشورهای دیگر از جملـه ایـران باشد

همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها