تاريخ: 1398/2/29
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

انجام طرح جهاد روشنایی در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج

دکتر شهبازی در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد

انجام طرح جهاد روشنایی در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج

تاريخ: 25/6/1397
کد خبر: 73665
دکتر شهبازی در گفت و گو با فارس به تشریح برنامه های سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج پرداخت و گفت: جهاد روشنایی یکی از اقدامات این سازمان در قالب رزمایش است که در این راستا در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر 3 هزار نیروگاه خانگی با ظرفیت 5 کیلووات آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، دکتر علی‌اصغر شهبازی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج مهندسین صنعتی در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج اظهار کرد: در بحث سازماندهی جدید این سازمان، قالب سازمان‌دهی بسیج مهندسین را به شکل شبکه اجتماعی تخصصی در موضوعات کاملاً مرتبط به حوزه صنعت شکل می‌دهیم.

وی ادامه داد: در این راستا در حوزه تحول درونی سازمانی بسیج مهندسین صنعتی، سازمان‌دهی سنتی قبلی را تبدیل به یک شبکه اجتماعی تعاملی کردیم که دارای رویکرد ایجاد دانایی و مدیریت دانش است تا دانش، مهارت، ابزار و تجهیزات و ... را هم بشناسد و هم بتواند آنها را مدیریت کند.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی بیان کرد: این سازمان در حوزه خدمات‌رسانی در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج دو اقدام را در دستور کار دارد، نخستین اقدام، پایش و عارضه‌یابی و کمک به احیای صنایع راکد است که تفاهم‌نامه‌ای برای این اقدام با معاون وزیر صمت و رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی به همراه سازمان مدیریت صنعتی منعقد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه، یک هزار و 500 واحد صنعتی نیمه‌فعال و راکد پایش و عارضه‌یابی شده و طرح احیای آن نوشته خواهد شد، در این طرح تمام استان‌ها خود را در قالب کلینیک صنعتی سازمان‌دهی کرده‌اند و 300 گروه جهادی به پایش و عارضه‌یابی و کمک به احیا اقدام خواهند کرد.
شهبازی خاطرنشان کرد: جهاد روشنایی اقدام بعدی بسیج مهندسین در قالب رزمایش اقتدار است که در این راستا در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، 3 هزار نیروگاه خانگی با ظرفیت 5 کیلووات آغاز به کار خواهند کرد، با شناسایی نقاط نیازمند و همچنین تولیدکنندگان داخلی پنل خورشیدی، این طرح حداقل در دو نقطه از تمام استان‌ها با ساخت نیروگاه خانگی و نیروگاه‌های 120 کیلووات کشاورزی آغاز به کار خواهد کرد.
وی گفت: طرح جهاد روشنایی علاوه بر اینکه باعث فرهنگ‌سازی در استفاده از انرژی تجدیدپذیر صورت می‌شود، دارای ارزش‌افزوده است و با این کار مردم سرمایه‌های خرد را وارد این چرخ خواهند کرد، البته تأمین برخی از این تجهیزات توسط دستگا‌ه‌های مختلف در قالب تسهیلات در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی در پایان متذکر شد: گروه‌های جهادی نیز در امر جانمایی، طراحی، نصب و راه‌اندازی و نت (نگهداری و تعمیرات) این نیروگاه‌ها به ایفای نقش خواهند پرداخت که اگر دولت به تعهدات خود در این زمینه عمل کند شاهد راه‌اندازی 3 هزار نیروگاه خورشیدی در سطح کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها