تاريخ: 1399/3/13
ساعت:
جستجو:
دسته بندي اخبار
دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پیوندها

سازمان بسیج مستضعفین

شهبازی تاکید کرد: نقش موثر بسیج در رفع نیازها و تحقق اهداف انقلاب اسلامی

نخستین نشست تخصصی مسئولین بسیج مهندسین صنعتی استان ها آغاز به کار کرد

شهبازی تاکید کرد: نقش موثر بسیج در رفع نیازها و تحقق اهداف انقلاب اسلامی

تاريخ: 11/4/1398
کد خبر: 84843
شهبازی گفت: بسیج می تواند در جهت رفع نیازهای انقلاب اسلامی اقدامات قابل توجهی انجام دهد،همانطور که تا به امروز توانسته در کنار انقلاب اسلامی، در مقابل توطئه های استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی ایستادگی نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین صنعتی، به نقل از خبرگزاری بسیج علی اصغر شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی کشور نخستین نشست هم اندیشی مدیران بسیج مهندسین صنعتی استان ها که صبح امروز در مجتمع حضرت ولیعصر (عج) تهران در حال برگزاری است، گفت: نقش و جایگاه بسیج مهندسین صنعتی در بین اقشار بسیج در راستای تحقق شاخص های اقتصاد مقاومتی مهم و اساسی است و این سازمان در تلاش است که در راستای اعتلای بسیج و عمل به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی، تلاش گسترده ای انجام دهد.


وی ادامه داد: این نخستین نشست هم اندیشی مدیران بسیج مهندسین صنعتی استان ها در سال 98 است که در حال برگزاری است که مفتخریم که میزبان مهندس مقیمی معاون امور صنایع وزیر صمت، دکتر صالحی نیا معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و دکتر صادق زاده معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در روزهای 11 و 12 تیرماه هستیم.


شهبازی تاکید کرد: تبیین و تشریح رویکردهای برنامه های جدید سازمان بسیج مهندسین صنعتی، هم اندیشی در خصوص احصاء راهبردهای جدید به منظور ارتقاء نقش آفرینی بسیج در اجرای برنامه های مصوب اعتلای استانی، هماهنگی در خصوص اجرای برنامه های مشترک کشوری در حوزه خدمت رسانی و بررسی راهکارهای همکاری به جهت تقویت فعالیت های پایگاه بسیج محلات شهری و روستایی و... از جمله محورهای این نشست است.


مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی خاطر نشان کرد: بسیج می تواند در جهت رفع نیازهای انقلاب اسلامی اقدامات قابل توجهی انجام دهد، همانطور که تا به امروز بسیج توانسته در کنار انقلاب اسلامی، در مقابل توطئه های استکبارجهانی و دشمنان انقلاب اسلامی ایستادگی نماید.

شهبازی ادامه داد: امروز در این برهه از زمان اقشار بسیج به تنهایی موضوعیت پیدا نمی‌کنند و لذا به جای اصالت دادن به اقشار بسیج باید به موضوعات اصالت بدهیم و ضرورت دارد تا روی موضوعاتی که انقلاب اسلامی را با چالش مواجه کرده است متمرکز شویم چرا که ما پاسداران انقلاب اسلامی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق دولت اسلامی مد نظر مقام معظم رهبری نیز اقشار مختلف بسیج باید به صورت واحد تلاش کنند و از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز کنند، ادامه داد: به عبارت دیگر بسیج را باید مسئله محور کنیم، البته با توجه به محدودیت‌هایی که بسیج با آن مواجهه است، نمی‌تواند خیلی مسائل خود را گسترش دهد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی با اشاره به اینکه بسیج مهندسین صنعتی چهار طرح اعتلایی دارد، ادامه داد: تعداد ۹۳.۵ درصد از صنایع مربوط به صنایع کوچک و متوسط است و این در حالی است که سال گذشته ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد کوچک نیمه فعال و راکد بودند.

شهبازی با انتقاد از اینکه بخش‌های دولت همکاری خوبی با بسیج مهندسین صنعتی ندارند، تصریح کرد: تعداد ۱۰۰ هزار نیروگاه خورشیدی ۵ کیلووات با وام ۵۰ میلیون تومانی برای هر نیروگاه پیش بینی شده است که هفته گذشته بانک مرکزی برای اعطای این وام‌ها چهار بانک عامل را معرفی کرده است.

وی تاکید کرد: از جمله برنامه های این سازمان تهیه طرح جهاد روشنایی با هدف تولید 50 مگا وات برق از طریق سلول های های خورشیدی ( فتو ولتاییک) در هزار نقطه روستایی است. این امر علاوه بر تامین برق مورد نیاز کشور می تواند برای بیش از 2500 نفر در مناطق کم برخوردار ایجاد کار افرینی کند. ایجاد نیروگاه های خورشیدی در نقاط متعدد کشور از نظر پدافند غیرعامل بسیار ضروری است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی ادامه داد: برای نقش آفرینی در کمک به احیاء صنایع راکد و نیمه فعال نیاز به همکاری با سایر اقشار متخصص بسیج داریم. سازمان بسیج کارمندی، سازمان بسیج اساتید، سازمان بسیج سازندگی، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، سازمان بسیج اصناف، سازمان بسیج دانشجویی، سازمان بسیج کارگری و سازمان بسیج حقوق دانان از اقشار متخصص بسیج هستند که در این زمینه همکاری های لازم را با یکدیگر داریم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
همایش‌ها، جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها